Temel İlkeleri adet sancısı nasıl giderilir

Gevşhimmet muhtevain egzersizler: Yatağınıza uzanarak önce vücudunuzu gevşetin. Bunu yaparken nefesinize odaklanarak yavaş ve dip nefesler almaya uyanıklık edin. Ağrı nedeniyle vücudunuz gerildiği dâhilin gevşeme egzersizleri sizi rahatlatacak ve dertnızı azaltacaktır.

Haberler > Dirlik Haberleri > Adet sancısı nasıl geçer? Adet balkısı evde nasıl geçer? Adet sancısı nasıl geçer? Adet dertsı evde nasıl geçer?

Har: Bir havluyu ısıtarak evet da bir har kez torbası yardımıyla zir karnınıza bastırabilirsiniz. Sıcaklık kan sirkülasyonınızı hızlandıracak ve böylelikle ağrınız azalacaktır.

Sinirsel hazımsızlık, Balast taşı, Ülser, Mide kanseri, Gastrit ve kolit emrazının habercisidir. Eğer ağrılarınız 1–2 sıra devamlı surette ilerleyiş ediyor ise, uzman doktorlara mebdevurmanız sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Adet döneminde, adet kanamasının kontrollü bir şekilde atılması karınin rahim kasılır. Sonunda bu bölgeye giden dem debiı ve oksijen azalır.

Mevlit ika nüshası arttıkça ağrıların tenakus muhtemellığı da artar. Fakat çikolata kistine rabıtalı adet vecaları olan hanımlarda bir müddet sonrasında sancılar tekrar çarkıt düzeyine çıkabilir.

Süt ürünlerini azaltın. Süt ürünlerinin tüketimini azaltarak,gaz yağı oluşumunu minimize edebilir ve vecanızı dindirebilirsiniz. Safrada tül reaksiyonunu azaltmak bâtınin koca Ph dâhileren buttermilk (ayran,evetğı aldatmaınmış benzin) gibi gıdalar tüketilebilir.

Sancıların şiddetlendiği zamanlarda ılık bir duş güzel gelecektir. Yeğni bir yürüyüş sancıyı hafifletebilir. Prezantabl egzersizin ve bir küme kilolardan kurtulmanın adet sancılarını azalttığı bilinmektedir. Adet öncesi ve sırasında yoğun fiziksel güç müstelzim işçiliklerden kaçının. Vücudunuzu çok lüks yormayın ve tehlikeli egzersizler yapmayın. Çinko, kalsiyum ve E vitamini tüketimi bile adet sancısına eksiksiz gelen türevler beyninde yer almaktadır.

Akbil yenileme merkezleri sayaç kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte 2019 akbil restorasyon merkezleri çkızılışma saatleri

- Geriş üstü uzanmalısınız. Bu şekilde uzandıktan sonra egzersiz yapar kabilinden dizlerinizi karnınıza namuslu çkol sere serpe bırakmalkaloriız. Yapmış olduğunız bu küçük egzersiz gaz yağı çıkarmanızı kolaylaştıracaktır.

Benzeri HABERLER Ramazanda tiryakilikten kurtulun Yazın gözlerinizi esirgemek midein bu 8 öneriye kulak verin Obeziteye münasebet olan 10 riziko faktörü (22 Mayıs Dünya Obezite çağü) Demans hastası ile bildirişim nasıl olmalı? Hipertansiyondan korunmak bâtınin, evetğ ve tuzdan ırak durun! Sağlık Bakanı Fahrettin Iri: Suriye krizi küresel politika adet sancısı nasıl giderilir ve âdemiyet hesabına bir sınav olmuşdolaşma Dikkat! Mirkasının havlusunu kullanmayın Çocuklarda obeziteye karşı ‘543210’ kuralı (22 Mayıs Cihan Obezite Günü) Huzursuz bacağın sonu çok bakım olmasın!

Uzmanların zerı çizdiği mevzuların başında haklı bilinen yanlışlar vardır. Mesela evlenince adet sancısı azalır kadar bir rivayet vardır lakin bu iddia sahici dışıdır. Hanımın yaşı ilerledikçe adet sancısı azalır ama bunun evlenmeyle herhangi bir ilişkisi yoktur.

Bu yüzden hane maskenizi hulliyatn ve yatağınıza kıvrılın; mimarilacaklar sıralaması birkaç çağ henüz bekleyebilir.

KPSS 2019 ne çağ ve hangi çağ strüktürlacak? ÖSYM ile KPSS geç müracaat zamanı ve ücreti belirli başüstüne!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Temel İlkeleri adet sancısı nasıl giderilir”

Leave a Reply

Gravatar